×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Kripto Para Borsası Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Mehmet Göktekin

Memlekette neler oluyor?

Memleket denildiğinde aklınıza neler gelir değil mi? Özlem, sevgi, muhabbet, hoş sohbet, güzel hatıralar… Gurbetteki bir kişiye “memleket” dediğinizde o kadar çok şey saniyeler içinde film şeridi gibi gözünün önünden geçer gider ki! Gurbetle memleket arasında hayata dair gerçek bir film senaryosu yazarsınız anında… Benim yazacağım bir film senaryosu değil. Biraz da “film gibi gerçek” diye isimlendirebiliriz. 

 

Muharrem İnce dediğimizde de aklınıza sanıyorum ki “Memleket Hareketi” gelir… Çünkü çok taze, çiçeği burnunda bir siyasi hareket. Sayın İnce yakın siyasi tarihimizde önemli isimlerden biri… Halen aktif siyasetin içinde yeni bir çıkış arayışında. 2018 seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak meydanlarda idi. Oldukça önemli destek de gördü. Miting meydanlarında gördüğü ilginin karşılığı, sandığa partisinin 5 puan daha üzerinde bir oy oranı olarak yansıdı. Seçimlerde CHP yüzde 25, Muharrem İnce de Cumhurbaşkanı adayı olarak yüzde 30’un biraz üzerinde oy aldı. Sonrası malum… İnce ile parti yönetimi arasında yaşananlar, İnce’yi yeni bir siyasi harekete yönlendirdi. Sayın İnce bin günlük bir rota çizdi kendisine. Hareketinin adını “memleket” koydu. Sonunda hareketini partileştirerek “Memleket Partisi”ni kurdu.

 

+++

 

“Biz buradayız” demek istemişler de…

 

Parti kurdum demekle iş bitmiyor. Bu işin finansmanı var, teşkilatlanması var, teşkilatlanırken kılı kırk yarması var, yeni politikalar geliştirilmesi var.. Kısacası kolay olmayan zahmetli bir iş parti kurmak, onu ayakta tutmak ve yaşatmak. Her neyse… İşte yürütülen çalışmalar çerçevesinde Eskişehir’de de parti teşkilatını kurmak üzere yetkilendirilen isimler oldu. Yetkilendirilen isimler teşkilatlarını oluşturup bir takım çalışmalarını tamamladıktan sonra medya önün çıkıp kamuoyuna “biz buradayız” demek için toplantı düzenlemişler. Kahvaltılı basın toplantısı düzenlemişler ki iş baştan afili olsun. Önce sosyal medyada bir basın grubu oluşturmuşlar. Sonra onları tek tek basın toplantısına davet etmişler.  Basın mensubu arkadaşlar toplantıya gitmişler gitmesine ama sonrası… “Gittiklerine gideceklerine pişman olmuşlar” desek yeridir. Ev sahibi olarak toplantıda olması gereken il başkanı toplantının sonuna ancak yetişebilmiş. Toplantıya ev sahipliği yapan birkaç yöneticiye arkadaşlar sorular yöneltmişler. Hem sorularına cevap alamamışlar, hem de sıkıntılı bir pozisyona düşmüşler.. Doğal olarak da yaşadıklarını hem gazetelerdeki köşelerinden, hem de sosyal medyalarından eleştirmişler..

 

+++


Memlekette garip şeyler oluyor


Daha toplantının başında olması gereken yerde olmayan il başkanı basın mensubu arkadaşlardan kendilerini eleştirenleri sosyal medya gurubundan çıkarmış, sonra arkadaşları eleştirerek onlara ağır suçlamalar yöneltmiş. Nasıl mı? Bir başka haber sitesine açıklamalar yaparak…  Mesela toplantıya gelenleri tek tek sosyal medya hesaplarından araştırmış.  Kendi gözünün önündeki mertekten vazgeçip basın mensuplarının gözündeki çöpü görmeye çalışmış. Daha yola çıkarken çuvallamanın faturasını basın mensuplarına çıkarmanın hafifliğini gösterdikten sonra suçladığı arkadaşlardan özür dilemiş mi, dilememiş mi bilmem. Bildiğim tek şey,”önce herkese demokrasi,  eşitlik, özgürlük!” demek başka şey, “herkesin fikrine, zikrine saygı” duyup eleştirilerden gereken dersleri çıkarmak daha başka bir şey… Yani güzelim memleketimin temsilcisi daha yola çıkarken eleştirdiklerinin eleştirilerinden nasibini almadan aynı yolu kendi “en iyi savunma taarruzdur” taktiği uygulamış ya helal(!) olsun ne diyelim… Siyasetin okulu yok diye boşuna söylememişler.  Memlekette “ne var ne yok?” diye soracak olursanız “Memlekette gerçekten garip şeyler oluyor.”


 

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A