×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Mehmet Göktekin ()

Dijital yolculukta yeni bir pencere

“Daha yeni başlamıştık muhabbete, kahvenin ardından karpuz kesecektik” diyenler olabilir aranızdan. Dijital dünya böyle bir şey işte… Yarım asra yakın yazılı basının içinden gelip yeni tanıştığımız “dijital dünya” da sakın “level atladığımı” düşünmeyin. Sadece çıtayı biraz yükseğe koyma konusunda arkadaşlarımızın teşviki ile yeni bir yolculuğa çıkıyoruz hepsi bu…Bundan böyle eskişehirgazete.com haber platformunda birlikte olacağız. Frigya Haber ile de bağlarımızı koparmadan sizlere bu sütunlardan seslenmeye çalışacağım. “HAYATIN İÇİNDE HABERİN PEŞİNDE” mottosuyla çıkacağımız yeni yolculukta en büyük destekçimiz siz sevenlerimiz ve takipçilerimiz olacaktır. Amacımız “emeklemeden yürümek” değil. Kendimizi test etmek hiç değil… Yazılı ve görsel medyanın sıkıntılarının tavan yaptığı ve her geçen gün işlerinin daha da zorlaştığı dönemde yenidünya düzeninin yeni mecrası “dijital platform”da daha fazla dikkat çekmek, zamana karşı yarışta insanımızın hızına yetişerek onlara yeni bir pencere açmak belki de kolayımıza geldi. Bu pencereden selamlaşıp, bu pencereden haberleşeceğiz.


Tarafsız olmayacağız. Tarafımız haklıdan, doğrudan yanadır. Ön yargılardan uzak mümkün olduğunca herkese aynı mesafede durmaya çalışarak enerjimizin yettiği kadar koşup yetmediği yerde tecrübelerimizi paylaşacağız. Çok yeni olduğumuz dijital dünyada yeni bir pencere açma cüretimizin altında yatan en büyük neden bugüne kadar arkamızda bir bagajımızın olmamasıdır.  Amacımız “habere soluk aldırmak, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni bir alan açmak” olacak. Bu işi başarabilir miyiz? Elbette başarmak için yola çıktık. Takipçilerimizden alacağımız güçle, dualarla, çalışarak başaracağımızdan eminim. Değişime direnme körlüğünün kılavuzluğunda varacağımız yer çıkmaz sokaktır. Biz çıkmaz sokaklara değil yeni ufuklara yelken açmak istiyoruz. Yaptığımız bir meydan okuma değildir, aklın ve hayatın gerçeklerinin yeniden keşfedilmesidir. 


Önceliğimiz dinlemek. Dinlemeyi bilirsek; konuşabilir, anlaşabilir ve ortak nokta bulabiliriz. Bugün kaybettiğimiz en önemli değerlerimizden birisi olan “dinlemeyi” unutarak karşımızdakileri itham etmek, “haklılığımızı ispat etmek” için kulaklarımızı tıkayarak durmadan konuşmak temel yanlışımızdır. Halbuki konuşabilmenin beş altın kuralı, “sus-dinle-anla-düşün ve konuş” değil midir? Ötekileştirmenin, itham etmenin en önemli sonucu toplumsal kutuplaşmadır. Toplumsal ihtiyacımız, küresel dünyada çatışmalar karşısında en önemli silahımız dayanışmak, “bir olmak, iri olmak ve diri olmak” değil midir? “Bir olmak, iri olmak ve diri olmak” demek herkesin aynı şeyi düşünmesi, aynı şeyi konuşması ve tek tip insan modeli olması değildir. Konuşabilmek dayatmacılığın karşısındaki en büyük güçtür. Bu gücümüzü harekete geçirirsek toplumsal direncimizin arttığını fark edecek; gelişme, büyüme ve 100 yıl önce önümüze konulan “muasır medeniyet” hedefine bir adım daha yaklaştığımızı rahatlıkla göreceğiz. Eskişehir Gazete olarak insanımızın potansiyelinin ortaya çıkarılabilmesine katkı yapabilirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz. Bütün bu yazdıklarımız asla “felsefe yapmak” değildir. Zorlu süreçte görevimizin ağır olduğunu biliyoruz. Umudumuz ise hayırlı bir yola çıktığımızdandır… Bu uzun ve mücadele gerektiren yolculukta bize Mustafa Sait Keklik,  Çağdaş Özyazıcı, Tolga Savaş,  Rana Sarı, Burak Zincir’in yanı sıra yazıları ve öngörüleri ile ERİAD Başkanı Sayın İbrahim Durgut ile Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Halil Türkan eşlik edecekler… Selam ve sevgi ile…

YORUM YAPIN

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A