×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Sağlıklı ve güvenli üretim için

Gıda sektörü temsilcileri gelinen noktada sağlıklı üretim ve tedarik için sektör çalışanlarının aşıda öne alınması istiyor.

Sağlık Ekonomi 21/04/2021 13:37 21/04/2021 13:37

A- A+

Eskişehir'de gıda sektörü üreticileri öncelikli aşı sırası talebinde bulunuyor. Sektör temsilcileri yaptıkları değerlendirmede aşı önceliğinin gıdaya ulaşmada ve üretiminin de güvencesi olduğunun altını çiziyor.

Gıda üretimi aralıksız çalışıyor

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Gıda Sektörü Meslek Komitesi Üyesi Güven Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Eskişehir’deki gıda üreticilerinin yanı sıra ESO Meslek Komitesi’nin de aşı önceliğine yönelik karar aldığını belirtti. Pandeminin başladığı günden bugüne gıda üretiminin durmadığını vurgulayan Erdoğan, “Sağlıklı yaşayabilmenin temelinde yeterli ve sağlıklı gıda yatıyor. Ancak bunları üretenlerin sağlıklı olması ve sağlığının korunması gıda üretiminin de temel unsuru olduğunu ortadadır” dedi.

 Süreç kesintiye uğramasın

En temel ihtiyaç olan gıdanın ham madde tedarikinden üretimine, lojistiğinden perakendesine kadar çalışanların Koronavirüse karşı acilen koruma altına alınması gerektiğinin altını çizen Güven Erdoğan, “Pandemi dönemi özellikle gıda arzının kesintisiz karşılanmasının önemini ortaya koymuştur. Bu dönemde temel gıda maddeleri başta olmak üzere kesintisiz üretim ve tedarikinin hayati olduğu sürekli dile getirilmektedir. Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı uygulamalarında gıda üretiminde yer alanlar 2. aşamada A8 grubu arasında sayılmıştır. Sürecin kesintiye uğramaması ve artarak sürdürülmesi için aşılanma biran önce başlamalıdır” diye konuştu.  
 

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A