×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Pandemi  EYT’liyi daha da fazla mağdur etti

CHP Milletvekili Çakırözer  pandemide daha da mağdur olan EYT’liler için özel bir düzenlemenin vakit geçmeden çıkarılmasını istedi

Gündem 04/05/2021 16:53 04/05/2021 16:53

A- A+

Koronavirüs salgını emeklilikte yaşa takılan (EYT) yurttaşları da derinden etkiledi. EYT mağduru Ayhan Çukur ve ailesini ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, EYT’liler için özel bir düzenlemenin vakit geçmeden çıkarılmasını istedi. Çakırözer, “Emeklilikte yaşa takılan yüz binlerce yurttaşımız yıllarını bu devlete çalışarak harcamalarına, primlerini tamamlamış olmalarına rağmen emeklilik haklarından faydalanamıyor. Pandemi EYT’li yurttaşlarımızı daha da fazla mağdur etti. Çalışacak iş bulmakta zorlanıyorlar. Bu salgında iktidar, EYT’lilerin sorununa da derhal çözüm bulmalı” dedi.

Hakkımız teslim edilmiyor

Utku Çakırözer, EYT mağduru Ayhan Çukur ve ailesini Esentepe Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret ederek, talep ve sıkıntılarını dinledi. CHP’li Çakırözer’e “EYT’liler olarak pandemi döneminde yaşadığımız zorluklar daha da arttı” diyen Çukur, “Hakkımız verilmiyor. Aslında 2018 yılında emekli olmam lazımdı. 3 yıldır bekliyorum, 5 yıl daha bekleyeceğim. Hakkımız gasp ediliyor. Sadece ben değil milyonlarca EYT’li aynı durumda” dedi. 

Milyonlarca eyt’li mağdur

Milyonlarca emeklilikte yaşa takılan yurttaşın zor durumda olduğunun belirten Çakırözer, 1 yılı aşan pandeminin EYT’lileri daha da fazla mağdur ettiğini söyledi. Çakırözer, “Bu insanlar yıllarını bu devlete çalışarak harcamalarına rağmen emeklilikten faydalanamıyorlar. Oysa yapılacak çok basit bir düzenleme ile EYT’li milyonlarca yurttaşımızın sorunu çözülebilir. Sosyal güvenceye kavuşabilir, huzur ve refah içinde emekliliklerini yaşayabilirler. Emeklilikte yaşa takılan yurttaşlarımızın haklarının iade edilmesi ve yıllardır süren mağduriyetlerinin bir an önce çözüme kavuşturulması için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A