×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Kripto Para Borsası Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Kent Konseyi’nden çevre çağrısı

Kent Konseyi tarafından Daha yaşanabilir bir dünya hedefiyle çevrenin korunması amacıyla  farkındalık çalışması yapılıyor.

Yaşam 07/06/2021 17:26 07/06/2021 17:31

A- A+

 Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu çevre günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikte konuşan kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Çevrenin korunması bütün bireylerin ve tüm insanlığın ortak meselesidir” dedi.

 Küçük yaşlardan itibaren çevre eğitimi şart

 Akçasoy açıklamasında kirlenen denizlere, kuruyan su kaynaklarına ve azalan orman varlığı veverimsizleşen toprakların varlığına dikkat çekerek, “Bu nedenle yaşanabilir bir dünya için doğamıza, çevreye ve hayata bakış açımızın düzeltilmesi gerekmektedir. Çevrenin korunması bütün bireylerin ve tüm insanlığın ortak meselesidir. Tüm gönüllülerimiz ile biliyoruz ki çevre sorunlarıyla mücadelenin en önemli aşamalarından biri çevre sorunları konusunda çocuk yaşlardan başlayarak toplumda hassasiyetin artırılması ve tüm hemşehrilerimizin içtiğimiz suyun, soluduğumuz havanın, ayak bastığımız toprağın, sınırsızmış gibi tükettiğimiz doğal kaynakların, hepimizin geleceği için taşıdığı önem hakkında bilinçlendirilmesidir” ifadelerine yer verdi.

 Dünya çiçekler ile güzel etkinliği

 Başkan Akçasoy tüm kurum ve kuruluşlar ile bireyleri çevrenin korunması konusunda ortak bilinç oluşturulması çağrısı da yaptı. Akçasoy şunları söyledi, “Bununla birlikte yeni nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılması için ilgili tüm kurum ve kuruluşların çevreye duyarlı bir anlayışla işbirliği içerisinde hareket etmeleri gerektiğine inanıyoruz.  Aksi takdirde çevre felaketi, kirlilik, salgın hastalıklar, gibi sorunların çözümü mümkün olamayacaktır. Düzenlediğimiz “Dünya çiçeklerle Güzel” farkındalık etkinliğimiz ile gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak için herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çünkü doğamız, yeşili ve mavisi ile zaten kusursuz bir uyum içerisinde. Bizden beklenen çok zor bir şey değil. Eğer her haftamızı çevre koruma haftasının anlamı ve farkındalığı ile yaşarsak ortada çevre sorunu diye bir şey kalmayacaktır.”


 

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A