×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Kripto Para Borsası Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

İl hıfzıssıhha kurulu kararları belli oldu

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları aynen devam edecek.

Gündem 01/06/2021 11:04 01/06/2021 11:04

A- A+

Kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni normalleşme adımları ile ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Açıklanan kararlarından ardından toplanan Eskişehir İl hıfzıssıhha Kurulu şehir merkezinde alınacak önlemleri görüştü.

 Aşı olmayana sokak da yok

Yeni normaller ile ilgili uygulamalar kapsamında  aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri  vatandaşların, “pazar günleri dışındaki diğer günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine; Pazar günleri ise tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmalarına” karar verildi. Öte yandan 65 yaş üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı vatandaşların toplu taşıma araçlarından yararlanmaları ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu konuyla ilgili alınan karar da, “Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, tramvay, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamamalarına, bu hükümden, Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitim ve öğretim yapmasını uygun gördüğü öğrencilerin istisna tutulmasına” denildi.

 

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A