×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş

Haksız rekabet önlensin

ESO Başkanı Kesikbaş düzenlenen anketten çıkan çarpıcı sonuçları açıkladı. Kesikbaş “işletmeler destek istiyor” dedi.

Ekonomi 20/04/2021 14:47 20/04/2021 14:48

A- A+

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir genelinde gerçekleştirdiği ve önemli sonuçlara ulaştığı anketin sonuçlarını açıkladı. Eskişehir’de 1000’in üzerinde işletme ankete katılım gösterdi. Buna göre ankete katılanların; "% 84’ü Kısa Çalışma Ödeneğinin yeniden başlatılmasını istiyor. % 91’i Kamuya yapılacak vergi ve benzeri ödemelerin ertelenmesi talebinde bulunuyor.  % 87’si İşletmelerinin yeni kredi desteklerine ihtiyaç duyduğunu belirtmekte.”

Çözüm önerilerini de sıraladılar

Anket hakkında bilgi veren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Pandemi döneminde sanayicilerimizle birlikte şehrimiz genelinde işletmelerimizin de durumunu tespit etmek,  sektörlere özel taleplerin ve çözüm önerilerinin oluşturulmasını sağlamak için yaptığımız  ankete yine işletmelerimizden yoğun bir katılım gerçekleşti.  İşletmelerimizin durumunu ortaya koymada önemli verilere ulaşmanın yanı sıra bu işletmelerin çözüm önerileri de ankete yansıdı. Özellikle devlet destelerinin bu noktada ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İşletmelerimizin ciddi bir destek talebi var” dedi.

Haksız rekabet önlensin

Ankete katılan 1000’in üzerindeki işletmenin kısa çalışma ödeneğinin yeniden başlaması yönünde yoğun bir talebi olduğundan bahseden Kesikbaş, “% 84 oranında kısa çalışmanın yeniden başlaması yönünde işletmelerimizin önemli bir talebi olduğunu görüyoruz. İşletmelerimizin %91’i ödemelerin ertelenmesinden yana. Yine işletmelerimizin % 87’si yeni kredi imkanları istemekte.  Ancak, işletmelerimizin taleplerini sorduğumuzda da vergilerin ertelenmesinin yanı sıra ciddi indirim talep ve haksız rekabetin önüne geçilmesi istekleri oldukça fazla” diye konuştu.
Yapılan anketin bir rapor haline getirildiğini der kaydeden ESO Başkanı Kesikbaş, “İşletmelerimizin sesini duyurmak ve taleplerini geldiğimiz noktada daha iyi anlamak için Odamızın gerçekleştirdiği anketi başka Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere, ilgili bakanlıklarımız ve kurumlarımız ile paylaşacağız
” dedi. 
 

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A