×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Kripto Para Borsası Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

ETO tarihinin en büyük desteğini verdi

ETO Başkanı Güler, üyelerin mağduriyetinin önüne geçmek için oda tarihinin en büyük finansman desteğini sağladıklarını belirtti. 

Ekonomi 30/06/2021 14:25 30/06/2021 14:25

A- A+

Haziran meclis toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, üyelere oda tarihinin en büyük finansman desteğini sağladıklarını belirterek, kısıtlama döneminde ticaret erbabının daha fazla mağduriyet yaşamaması için çalıştıklarını söyledi.

Zor süreci atlatmak için çalıştık

Eskişehir Ticaret Odası’nın Haziran ayı meclis toplantısı COVID-19 tedbirleri kapsamında tele konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın konuşmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Haziran ayı meclis toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, odanın pandemi döneminde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Tüccar ve sanayicinin COVID-19 salgını sebebiyle zor zamanlar yaşadığını, ETO’nunbu süreçte tüm üyelerinin yanında olmak için gayret gösterdiğini ifade etti.

Oda tarihinin en büyük maddi desteğini sağladık

ETO’nunpandemide üyelere özellikle finansal destek sağlamak noktasında çaba sarf ettiğini belirten Güler, salgın döneminde oda tarihinin en büyük finansal desteğini sağladıklarını, bu çerçevede üyelere 102 milyon liraya yakın destek sağlandığının altını çizdi. Üyelerin alım gücünü artırmak noktasında da işbirliklerine imza attıklarını belirten Güler, kamu bankalarıyla oluşturdukları tedarik zincirleriyle oda üyesi tüccarın peşin para olmadan 540 güne kadar vadeyle ürün veya hizmet alabildiğini dile getirdi. Ayrıca hali hazırda devam eden 2021 Nefes Kredisinin de üyelerin yoğun ilgisiyle devam ettiğini belirtti. 

Çalışanlarında yanında olduk

Yalnızca üyelerin değil çalışanlarının da yanında olduklarını belirten Güler, ETO’nun yaptığı gıda desteğiyle pandemide toplamda 4600 kişiye yardım elini uzattığını söyledi. Odanın iş yerlerinde salgının önüne geçmek için de yoğun mesai harcadığını belirten Güler, oluşturdukları COVID-19 PCR Test Merkezleri’nden üyelerin uygun koşullarda yararlandığını, son dağıttıkları “Sağlıkla Çalışmaya Devam” logolu maskelerle birlikte üye işyerlerine 105 bin adet maske ulaştırdıklarını ifade etti. Salgının önüne geçmek için bilgilendirme faaliyetleri ve toplantılara da önem verdiklerini belirten Güler, bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğünün desteğiyle etkinlikler düzenlediklerini kaydetti.

Pandemi döneminde yoğun çalıştık

Pandemi döneminde diğer bir görevin de üyelerin yaşadıkları sorunları ve özellikle kısıtlamalarda meydana gelen aksaklıkları çözmek olduğunu belirten Güler, bu doğrultuda odanın meslek komitelerinden meclisine birimlerinden yönetim kuruluna kadar yoğun bir tempoyla çalıştığını kaydetti. Sorunların çözümü için bakanlar, milletvekilleri ve TOBB nezdinde temaslar sağladıklarını belirten Güler, üyelerin kısıtlamalarla ilgili sorun yaşamamaları için odanın tüm kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde görev yaptığını dile getirdi.

Fuar ve ikili görüşmeler 2022 yılında uluslararası olacak 

Uzun bir aranın ardından Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin kapılarının yeniden açmasının heyecanını yaşadıklarını kaydeden Güler, Eskişehir Endüstri Fuarı ve İkili İş Görüşmeleri’nin Eskişehir’e çok yakıştığını belirterek, her iki organizasyonun da ilk kez yapılmasına rağmen hem katılımcı firmalar hem de ziyaret eden iş insanları tarafından övgüyle ve ilgiyle karşılandığını kaydetti. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Güler, Eskişehir Endüstri Fuarı ve İkili İş Görüşmelerini 2022 yılında uluslararası ölçekte daha geniş kapsamlı yapmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
 

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A