×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Kripto Para Borsası Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Eskişehirspor’da yönetim listesi oluşmayacak

Eskişehirspor Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu, 12 Temmuz’daki seçimli genel kurula kadar çalışmalarına devam edeceklerini ancak bir aday yönetim listesinin oluşmayacağını düşündüğünü söyledi. 

Spor 06/07/2021 14:30 06/07/2021 14:31

A- A+

Eskişehirspor’un transfer yasağının kaldırılması için geçici olarak yönetimde olan Divan Kurulu’nda başkan Ali Çelikoğlu, Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi. 
Gazetecilere Divan Kurulu’nun yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Çelikoğlu, divan üyesi Fatih Baturaygil’in yönetim listesi oluşturma çalışmasında olduğunu ancak son yaşanan olaylardan sonra bundan vazgeçtiğini belirtti. Başkan Çelikoğlu ayrıca, 12 Temmuz Pazartesi günü yapılacak seçimli genel kurul için bir başkan adayı ve yönetim kurulu listesinin de oluşmayacağını düşündüğünü söyledi.

Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Futbol Ailesi diye bir kavramı kabul etmiyorum”

“Türkiye’de futbolun bir spordan ziyade, gücün ve para olduğu bir noktadayız. Bence bu para Türkiye boyutlarını dahi aşmış. Türkiye’deki kulüplerin gücünü de aşmış durumda. Yapılan hatalar ve gelinen son nokta içimi acıtıyor. Biz Türkiye’de bir aile kavramına alışmışız ama buna neden böyle denir anlamış değilim. Ve benim kabul etmeyeceğim bir aile kavramı. Aile, kutsaldır. Fakat futbol ailesi içinde bulunduğumuz dönemde aidiyet duygusuna hakarettir.  Futbol Ailesi kavramına da çok karşıyım.”

“Divan Kurulunda görev almadan önce divan arkadaşlarımla birlikte yeni bir oluşum yapmak istedik. Basit algılardan, deyimlerden kurtulmak istedik. Biz küfür etmeyi değil etmemeyi aşılayalım istiyoruz. Kulübün bu durumunda çıkması için bir tüzük çalışmasıyla değişiklik yapmak istedik.” 

“Borçların çoğu Mesut Hoşcan döneminden”

“İkinci 15 günlük sürede bazı mesafeler kat ettik. 89 tane imza almamız gereken dosyamız vardı. Bunların 64 tanesi TFF’ye bağlı borçlar, 5 tanesi de FIFA’da olan borçlar. Biz son olarak bu borçların 63 tanesinden bir bedel ödemeden izin aldık. Bu borçlar 2013-2014 sezonunda oluşmuş, yargıya ise 2015 yılında intikal etmiş borçlar. Bu borçların yüzde 80-85’i Mesut Hoşcan dönemini kapsayan borçlar. Borçlanma da bir yere kadar oluyor, kulüp de zaten borçlanamaz duruma gelmiş ve itibarını kaybetmiş. Kimse bu kulübe şartlar ne olursa olsun gelmek istememiş.”

“Samet Aybaba, edilen küfür yüzünden imza vermiyor”

“Bir dönem son maçtan sonra beğenilmeyen futbolcular deplasmanda otobüsten atılmış. Bu adamdan şimdi rica ediyoruz, bize muvafakat versin diye. Buna rağmen alıyoruz. Samet Aybaba’ya 1-1 sona eren maçta sürekli bir kişi küfür etmiş. Bu olay onun çok zoruna gitmiş ve imza almakta zorlanıyoruz. Halil Ünal döneminde transfer yasağının açılması ümidiyle yapılan transferler var. Sözleşmeler yapılmış. Fakat transferin açılamayacağı söylenmiş ve yapılan transferlerin hepsi kulüpte kalmak istemiş.”


“Futbolcumuz Çaykur Rizespor’a gitmek istemedi”

Son başkan Mustafa Akgören döneminden olan alacağı için alacaklılar, ‘son başkan bile alacağını alırken, biz neden imza verelim. O parasını alırken, biz niye almıyoruz’ diyenler oldu. Daha sonra divan kurulu olarak bir transfer yapmak istedik. Bir futbolcumuzun transferi için Çaykur Rizespor ile anlaştık. Şu anda kulüpte Yönetim Kurulu olmadığı için eski yönetimin imzasının geçerli olacağını bulduk ve ön sözleşmeyi imzaladık. Ancak futbolcunun ailesi bu transfere karşı geldi. Futbolcumuz da transfer olmak istemedi. Rizespor, Konyaspor, Trabzonspor gibi takımlara gitmeyeceğini söyledi. Biz de merak ediyoruz, acaba bu futbolcu hangi takıma gidecek? Eskişehir’de Eskişehirspor’a zarar verme adına yapılan bir olayla karşılaştık. Rizespor’a verilen futbolcumuzla ilgili olarak ‘divan heyetinin böyle bir imza yetkisi yok’ diye TFF’yi aramışlar.” 

“Fatih Baturaygil yönetim listesi oluşturmayacak”

“Fatih Baturaygil, arkadaşlarıyla birlikte bir yönetim listesi oluşturmak için görüşmeler yaptı. Bir dahaki genel kurulda yönetim listesi için önerilerimiz olacaktı. Benim ve diğer divan arkadaşlarımın motivasyonu gerçekten düştü. Fathi Baturaygil, bu listenin oluşmayacağını ve bu işlere devam etmeyeceğini söyledi. Firuzhan Kanatlı, Nebi Hatipoğlu ve İsmail Ilgaz gibi değerli isimler de bu listeye maddi ve manevi destek veriyordu. Eskişehir’de Eskişehirspor’un başarılı olmasını istemeyen bir kitle var. Arkadan dolanıp zarar veren insanlar var. Umudumuz kalmadı. Ben bu saatten sonra işlerin düzeleceğini zannetmiyorum. Eskişehirspor üzerindeki maddi yüklerinden kurtulmalı. Bu yüklerden kurtulamadığımız sürece her gün daha geriye giden bir tablo oluşacaktır.” 

“Bu borçları Eskişehir’in ödemesi mümkün değil”

“Eksi 6 puan ve küme düşürme cezası bulunan Ruud Boffin dosyası kapatılacaktı. Boffin ile alacağının resmi olarak 400 bin Euro olmasına rağmen 100-120 bin Euroya anlaşmıştık. Trabzonspor bize dostluk mesajı gönderdi. Trabzonspor dosyasını 3 buçuk milyon lira gibi bir rakama kapatmayı düşünüyorduk. Diğer dosyaların güncel borç durumu toplam 150 milyon lira civarında. Bunu Eskişehir’in ödemesi mümkün değil.”

“Saat 15’e kadar liste olmazsa, salonda olmayacağım”

“Biz 12 Temmuz’daki genel kurula kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eskişehirspor’un menfaatleri için çalışacağız. Palan pandıras bir liste çıkacağını da zannetmiyorum. Yönetim listesi oluşturmaya niyeti olan arkadaşlarımız olacaksa biz kendilerine yardımcı oluruz. Pazartesi günü bir listesi saat 15.00’e kadar ulaşmazsa belki ben de salonda olmayacağım. Bu kulübün kapanma noktasında son imzayı atmakta olamayacağım. Prosedür nedir, neler yapılır gerçekten bilmiyorum. Bunu öğrenmek de istemiyorum. O noktada ne olacak divan kurulu olarak biz de bilmiyoruz.”


 
 

YORUMLAR

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için Tıklayın

Tel:(222) 255 56 26 | Mail: info@eskisehirgazete.com

Adres: Vişnelik Mh. Öğretmenler Caddesi No:98/A